Home / درب اتوماتیک / تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

درب های اتوماتیک ۲ لنگه و تک لنگه بازویی

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – قسمت های اصلی یک سیستم درب بازکن بازویی

موتور الکتریکی

قسمت مکانیکی یا گیربکس

برد الکترونیکی

تجهیزات ایمنی

شستی های کنترل دستی

ریموت کنترل

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران
تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

 

موتور الکتریکی

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – در اکثر موارد برای سیستم های درب بازکن اتوماتیک از موتور های تک فاز استفاده می شود، این موتورها باید عمل چپگرد و راستگرد را داشته باشند، لذا از موتور های تک فاز با دو سیم پیچ مشابه استفاده می شود که با قرار گرفتن یک خازن با هر کدام از سیم پیچ ها می توان جهت حرکت موتور را تغییر داد. معمولا ۴ سیم از موتور خارج می شودکه یک سیم به عنوان ارت، دو سیم دیگر به دو سر خازن و یک سیم به عنوان سیم مشترک در نظر گرفته شده است. تمام سیم های موتور در انتها به ترمینال های مدار الکتریکی وصل می شوند.

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

قسمت مکانیکی یا گیربکس : به دلیل کافی نبودن نیروی یک موتور معمولی تک فاز برای باز و بسته کردن درب ، باید توسط یک سیستم مکانیکی نیروی آن را افزایش داد . تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – معمولا برای این کار از جعبه دنده ( گیربکس ) استفاده می گردد . پس از افزایش نیرو ، نحوه انتقال آن به درب ، بستگی به نوع درب دارد و به روش های گوناگون صورت می گیرد . برای درب های ریلی ( کشویی ) نیرو توسط یک چرخ دنده از محور محرک مکانیکی به دنده های شانه ای نصب شده زیر درب منتقل می گردد.

برد الکترونیکی

برد های الکترونیک به دو دسته تقسیم می شوند 

آنالوگ

دیجیتال

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران
تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

 

این برد جهت کنترل و تنظیم زمان حرکت درب به کار می رود و محل آن در سیستم های مختلف فرق می کند . به عنوان نمونه این برد در سیستم های درب های ریلی روی دستگاه اصلی و در سیستم های درب های لولایی به صورت جداگانه در یک تابلو در کنار در نصب می گردد. معمولا روی برد قسمت های زیر وجود دارد.

ترانس تغذیه – ولتاژ تغذیه اصلی سیستم ۲۲۰ ولت است و توسط این ترانس ، تغذیه مدار الکترونیکی که معمولا ۲۴ ولت است ، تامین می گردد.

کارت و یا ماژول گیرنده – به عنوان گیرنده امواج رادیویی ارتباط بین ریموت کنترل و دستگاه اصلی را برقرار می کند که در بعضی سیستم ها بصورت کارت مجزا و در بعضی بصورت On board تعبیه گردیده است.

رله ها – این رله ها برای اعمال دستورات کنترلی به موتور و لامپ ها و سایر ادا سیستم به کار می روند.

دیپ سوئیچ ها – این ها مجموعه کلید های ریز کنار هم هستند که برای برنامه ریزی سیستم به کار می روند. سیستم کاری دیپ کاری سویچ بر مبنای صفر و یک دیجیتال استوار می باشد.

LED های نشانگر – حالات کار و حالات تنظیم برد را نشان می دهند.

فیوز ها – برای حفاظت در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه در مدار قرار می گیرند.

ترمینال های اتصال – برای ارتباط دستگاه اصلی با عناصر دیگر سیستم استفاده میشود.

تجهیزات ایمنی – برای اینکه از آسیب دیدن به افراد و وسایل نقلیه هنگام حرکت درب جلوگیری شود باید از تجهیزاتی استفاده نمود که هم حرکت درب را اعلام کند و هم در صورت عبور فرد یا وسیله ای هنگام حرکت در آن را به نحو مناسب متوقف نماید یا باز کند.

معمولا برای این منظور از تجهیزات زیر استفاده می شود:

سنسور های مادون قرمز ( Photo Cell)

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – این سنسور ها که اصطلاحا چشمی نیز نامیده می شوند ، دارای دو قسمت جداگانه فرستنده ( TX) و گیرنده ( RX ) می باشد . یک جفت از این سنسور ها ( گیرنده و فرستنده ) در بیرون و یا جفت دیگر در فضای داخل در دو طرف درب ، رو به روی هم نصب می شوند . حداقل ارتفاع نصب ۲۵ و حداکثر ۶۰ سانتی متر می باشد و آنها را در محل هایی که امکان نصب روی دیوار نباشد ، بر روی پایه های خاصی نصب می نماید. طرز کار سنسور ها به این صورت است که دستگاه فرستنده ( TX ) نور مادون قرمز را توسط یک دیود ارسال می کند.

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – این اشعه توسط یک فتودیود روی گیرنده ( RX ) دریافت می کند . معمولا یک دیود LED روی گیرنده قرار دارد که وقتی اشعه دریافت می شود ، خاموش است . در صورت عبور فرد یا وسیله نقلیه ای از بین این دو قطعه و قطع شدن اشعه عبوری ، LED روی گیرنده روشن می شود و یک رله که روی گیرنده وجود دارد ، تحریک می شود . کنتاکت های رله به مدار کنترل روی برد الکترونیکی متصل می شوند و به این وسیله برد می تواند دستور لازم را برای توقف درب ، طبق تنظیمات انجام شده روی برد ، به موتور دستگاه صادر نماید.

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – چشمی ها می توانند حداکثر تا فاصله ۲۵ متری نصب گردند . ولتاژ تغذیه هر دو قسمت گیرنده و فرستنده معمولا ۱۲ یا ۲۴ ولت AC یا DC می باشد و کنتاک های (COM) و (NC) روی گیرنده به عنوان کنتاکت بسته برای اتصال به برد مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام نصب باید دقت کرد تا هر جفت فرستنده (TX) و گیرنده (RX) در یک راستا و روبروی هم قرار گیرد.

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران
تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

لامپ های نشانگر 

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – لامپ چشمک زن (Blinker – Flasher) – این لامپ در بالای درب نصب میشود و هنگام حرکت درب برای باز یا بسته شدن، چشمک می زند ، دارای یک کاور زرد رنگ می باشد و لامپ داخل آن معمولا ۲۵ وات بوده و با ولتاژ ۲۴ ولت تغذیه می شود. ممکن است یک مدار الکترونیکی فلاشر نیز برای فلاش زدن لامپ در داخل چراغ وجود داشته باشد. در بعضی موارد تغذیه لامپ ۲۲۰ ولت می باشد. در این صورت معمولا از لامپ ۴۰ وات استفاده می گردد و جزئیات مربوطه را می توان از بروشور لامپ استخراج کرد. در بعضی از چراغ ها نیز آنتن مربوط به مدار گیرنده رادیویی در کنار چراغ وجود دارد.

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران
تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

 

ریموت کنترل

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – برای کنترل از راه دور سیستم درب باز کن اتوماتیک معمولا از یک فرستنده رادیویی کوچک دستی استفاده می شود که به آن ریموت کنترل (Remote ) می گویند. بر روی ریموت شستی های فشاری وجود دارد که برای باز و بسته کردن یا توقف درب از آنها استفاده می گردد. دستگاه ریموت به همراه آنتن و کارت رادیویی گیرنده روی برد الکترونیکی اجزای ارتباط رادیویی دستگاه را تشکیل می دهند.

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران
تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

 

مزایای ارزان تعمیر

ارزان ترین قیمت های تعمیر و سرویس

پشتیبانی شبانه روزی

تمام نقاط تهران

تعمیرات ۲۴ ساعته ۷ روز هفته

سابقه کار بسیار در تمام مناطق تهران

اعزام نیرو در کمترین زمان

بهترین قیمت نصب انواع سیستم 

ضمانت کاری کتبی پس از انجام کار

ضمانت چند ساله قطعات نصب شده

سوالات متداول

ارزان تعمیر چیست؟
چگونه به ارزان تعمیر اعتماد کنم؟
چگونه درخواست خدمات کنم؟
ارزان تعمیر در چه استان هایی فعالیت دارد؟
ساعات خدمات رسانی ارزان تعمیر چگونه است ؟
آیا تعمیرات ارزان تعمیر دارای ضمانت است؟
آیا قطعات تعویض شده توسط ارزان تعمیر دارای ضمانت می بلشد؟
در ارزان تعمیر تا چه میزان به حقوق مشتری توجه می شود ؟
آیا برای بازدید نصب هزینه ای باید پرداخت کرد؟
از کجا بفهمیم هزینه تعمیرات و نصب چقدر می شود؟

 

لیست قیمت اران تعمیر

 

خدمات درب اتوماتیک – تعمیر درب اتوماتیک – تعمیر درب پارکینگ – تعمیر جک درب پارکینگ غرب تهران – تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – تعمیر کرکره برقی – تعمیر درب ریموتی – نصب و تعمیر درب اتوماتیک – تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای – تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای – تعمیر درب ریموت پارکینگ – تعمیر درب شیشه ای – خرابی درب اتوماتیک – تعمیرکار درب اتوماتیک – تعمیرکار درب پارکینگ – نصب درب اتوماتیک – نصب درب اتوماتیک پارکینگ – نصب درب شیشه ای اتوماتیک – لیست قیمت درب اتوماتیک – قیمت درب اتوماتیک شیشه ای – قیمت درب اتوماتیک پارکینگ – لیست قیمت کرکره برقی – قیمت درب اتوماتیک کرکره ای – کرکره برقی شرق تهران – تعمیر کرکره برقی شرق تهران – عیب یابی درب اتوماتیک – تعمیر کرکره برقی غرب تهران – تعمیرات کرکره مغازه – تعمیرات کرکره برقی شبانه روزی – تعمیر کرکره برقی تهران – تعمیر موتور کرکره برقی – تعمیر جک پارکینگ – عیب یابی جک پارکینگ – عیب یابی درب اتوماتیک – تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ – عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای – عیب یابی جک درب پارکینگ – نصاب جک پارکینگ – نصب جک درب پارکینگ – قیمت تعمیر جک درب پارکینگ

 درب برقی نایس NICE درب برقی پروتکو PROTECO – درب برقی زومر SOMMER – درب برقی فادینی FADINI – درب برقی کامه CAME – درب برقی کوچی CUCCI – درب برقی فک FAAC – درب برقی محک MAHAK درب برقی لایف LIFE – درب برقی لیفتمستر LIFTMASTER –  درب برقی بنینکا BENINCA – درب برقی دیا DEA – درب برقی تا او TAU – درب برقی سوپر جک درب برقی ولوو VOLVO – درب برقی سها SOHA – درب برقی ویتو V2 – درب برقی جی بی دی GIBIDI – درب برقی بتا BETA – درب برقی بی اف تی BFT ‎موتور کرکره ساید ارال URAL  – موتور کرکره ساید بارزانته BARZANTE – موتور کرکره ساید کوییکو QUIKO – موتور کرکره ساید تیونی TIUNY– موتور کرکره توبولار ای سی ام ACM – موتور کرکره توبولار ارال URAL – موتور کرکره توبولار کوییکو QUIKO – موتور کرکره تیوبلار هافمن HOFMAN – موتور کرکره توبولار دویا DOOYA – موتور کرکره توبولار بارزانته BARZANTE – موتور کرکره توبولار اسمارت SMART – موتور کرکره توبولار توربو TURBO – موتور کرکره سانترال کب CAB – موتور کرکره سانترال ای سی ام ACM – موتور کرکره سانترال کوییکو QUIKO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس 24 ساعته
error: