تعمیر کرکره برقی

تعمیر کرکره برقی

کرکره های اتوماتیک

تعمیر کرکره برقی – کرکره نوعی از انواع درب می باشد که امروزه با توجه به نوع کارکرد بسیار قرار گرفته است . یکی از دلایل توجه به این نوع از درب عدم اشتغال فضا می باشد. نوع از درب هنگام جمع شدن فضای بالای درب ( سقف ) را اشغال می نماید و برای مکان هایی که دارای محدودیت فضا می باشند، بسیار مناسب است.

تعمیر کرکره برقی
تعمیر کرکره برقی

انواع موتور کرکره برقی

سانترال Central – MC

موتورهای کرکره سانترال (MC) به همراه کاسه فنر ترکیب بسیار قوی و مناسبی برای کرکره های سنگین قدیمی و همچنین کرکره های تیغه آلومینیومی به وجود می آورد. متداول ترین رنج برای این موتورها موتور ۱۴۰ نیوتن بر متر میباشد که برای کرکره هایی تا وزن حدود ۲۰۰ کیلوگرم مناسب هستند اما رنج های ۲۸۰ و ۴۵۰ کیلوگرم نیز موجود می باشد.

از دیگر مزیت های این موتورها سادگی باز و بسته کردن کرکره دریا قطع برق میباشد که با خلاص کردن موتور و با کمک کاسه فنر کرکره به راحتی دست بالا و پایین می رود . سیستم انتقال قدرت و نیروی محرکه در این نوع موتور کاملا مشابه با کرکره های قدیمی می باشد.

در کرکره های قدیمی سیستم بالابر، فنرهای کوک شده بر روی کرکره بود . در این نوع از کرکره ها فنر ها در جهت معکوس وزن کرکره ها کوک شده و نیروی وزن درب را خنثی می کنند . در کرکره های قدیمی به علت خنثی شدن نیروی وزن توسط فنر ها با یک فشار کم به سمت بالا حرکت می کرد. اما برای کشیدن پایین کرکره باید نیروی بسیار زیادی به کرکره نیروی بسیار زیادی به کرکره وارد می کرد،

این نیرو به همراه نیروز وزن کرکره باعث کوک مجدد فنر ها می شوند. نقش موتور Mc در کرکره های جدید های جدید نقش همان نیروی دست در کرکره های در کرکره های قدیمی می باشد. موتور در هنگام بالا آمدن کرکره نیروی بسیار کمی را وارد می کند و بالا برنده کرکره فنرهای کوک شده می باشند. اما در هنگام پایین آمدن کرکره موتور بیشترین نیرو را وارد کرده تا ضمن پایین آمدن کرکره فنر ها نیز کوک گردند.

توبلار TUBULAR

این نوع موتور ها از نظر سادگی نصب مورد علاقه نصابان می باشد. همچنین رنج متنوع گشتاور این موتورها استفاده آن در ابعاد کرکره های مختلف از شاتر پنجره (۱۰ نیوتون بر متر) تا درب های بزرگ (۳۲۰ نیوتون بر متر) را رایج کرده است. این موتورها در زمان قطع برق به وسیله ی دسته خلاص کن و چرخاندن یک هندل می توانند کرکره را به صورت دستی بالا و پایین ببرند.

ساید SIDE

این نوع موتورها که بسیار قوی تر از دو نوع قبل می باشند به دلیل نصب شدن در کنار درب به موتوهای ساید معروف شده اند. این موتورها که از رنج ۳۰۰ گرم تا ۱۵۰۰ کیلوگرم را پوشش می دهند معمولا در درب های بزرگ و سنگین مورد استفاده قرار میگیرند. بعضی از مدل های موتور ساید به همراه به همراه یو پی اس (برق اضطراری، باطری) عرضه می شوند تا نگرانی ها در مورد قطع برق را مرتفع سازند.

تعمیر کرکره برقی
تعمیر کرکره برقی

بررسی شرایط نصب کرکره برقی

تعمیر کرکره برقی

تعیین نوع موتور و تیغه اولین مرحله کار می باشد. در دهنه های مختلف، اولین اقدام محاسبه حدودی ابعاد دهنه می باشد، سپس مشخص شود که رول کرکره روبه بیرون باشد یا به داخل ، در پروژه هایی که در نفر رو وجود نداشته باشد، مثلا مغازه ها الزاما رول را باید رو به بیرون قرار داد ، تا در مواقعی که سیستم دچار مشکل شد امکان تعمیر یا تعویض وجود داشته باشد و در واحد های مسکونی، اداری و تجاری که همیشه درب دیگری به عنوان درب نفر رو وجود دارد برای امنیت بیشتر بهتر است رول کرکره به داخل باشد،

نوع موتور بسته به ابعاد و دیگر فاکتور های پروژه انتخاب می شود، اصولا در مغازه ها و فروشگاه ها از موتور های سانترال استفاده می شود ، طبق مطالب گفته شده این نوع کرکره با وجود قطعه ای به نام کاسه فنر امکان بالا بردن کرکره را در مواقع قطعی برق آسان می کند، البته در حال حاضر استفاده از نوع توبولار به خاطر عمر بیشتر، صدای کمتر، نصب و سرویس آسانتر، بیشتر از نوع سانترال مورد استفاده قرار می گیرد، موتور ساید را در پروژه هایی با ابعاد بزرگتر مورد استفاده قرار می دهند، ابعاد دهنه تعیین کننده قدرت موتور می باشد.

رول به بیرون

رول به داخل

تعمیر کرکره برقی
تعمیر کرکره برقی

انواع تیغه کرکره برقی

اصلی ترین قسمت یک کرکره می باشد که تمام سطح این نوع درب را تشکیل می دهد، تیغه ها با استفاده از یک مکانیزم ساده به صورت کشویی بر روی هم مونتاژ میشوند و تشکیل یک رول را می دهند. رول به تیغه های مونتاژ شده که به دورهم پیچیده شده باشند، گفته می شود. تیغه ها بسته به جنس و مدل و اندازه توسط مشتری انتخاب می شود، در این بین اندازه تیغه ها شامل ۶۰ میلیمتر برای پنجره ها و تیغه ۸۰ میلیمتر برای دهنه هایی تا ۳۰ متر مربع و تیغه های ۱۰۰ میلیمتر برای دهنه های بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرد .

تیغه ها دارای انواع متفاوتی هم از نظر جنس و هم از نظر اندازه و نوع سطح می باشند. از نظر جنس به دو نوع آلومینیم و گالوانیزه تقسیم می شوند . از نظر تشکیل تیغه به یک جداره و دو جداره تقسیم می شوند . تیغه های مذکور به انواع مختلف دیگری نیز تقسیما می شوند . این تقسیم بندی نیز بر اساس فاکتور های مختلفی صورت می پذیرد.

 از نظر شکل ظاهری نیز تیغه ها به ۲ نوع تخت و قوس دار تقسیم بندی می شوند. از مقاومت فشاری تیغه های دو جداره با توجه به تعداد پل (ستون بین دو جا) به تیغه بدون پل، تک پل، دو پل تقسیم بندی می شوند.

نوع دیگری از تیغه ها، تیغه های تک جداره می باشند. تیغه های تک جداره به دو نوع ساده و پانچ تقسیم بندی می شوند. نوع دیگری از تیغه ها از نظر جنس ، تیغه های نانو کامپوزیت می باشند. این نوع که به اسلت معروف می باشند دو نوع می باشند،  نیمه است و اسلت کامپوزیت این تیغه ها از طریق میله طولی و سوراخ هایی که در درون خود دارند به یکدیگر متصل می گردنندمزیت این نوع اسلت ها شفاف بودن و مقاومت بالا و زیبایی آنها می باشند، برخی از انواع این تیغه ها ضد گلوله می باشند.

تعمیر کرکره برقی
تعمیر کرکره برقی

معرفی لوازم این سیستم (کرکره برقی)

موتور – تیغه – شفت – ریل – قوطی – پلیت – اندکپ – یاتاقان – بست ستاره ای – کپس – جاقفلی – مدار فرمان – واشر مویی – لاستیک انتهایی تیغه – تیغه انتهایی

شفت – تیغه ها دور این قطعه رول می شوند، شفت ها اکثرا گرد یا ۸ ضلعی می باشند، موتور به یک سر شفت و اند کپ به سر دیگر آن متصل می شود. نکته مهم در انتخاب شفت ، قطر شفت می باشد که باید با عرض و وزن کل تیغه ها متناسب باشد.

ریل – ریل به عنوان مشخص کننده مسیر حرکت و نگهدارنده تیغه ها برای جلوگیری از حرکت به سمت جلو و عقب استفاده می گردند. ریل ها بر اساس جنس به دو نوع گالوانیزه و آلومینیومی تقسیم می شوند. حالت های مختلف نصب ریل، ریل های آلومینیومی دارای ابعاد مختلف می باشند. ریل مخصوص به هر تیغه و علاوه بر آن ریل ساده و پشت قوطی می باشند.

قوطی – از قوطی در ۲ طرف عرض کار استفاده می شود، که ریل را روی آن باید پیچ کنیم، اصولا سایز قوطی مورد استفاده ۴۰ در۴۰ میلیمتر می باشد.

پنیت – نگهدارنده شفت و موتور می باشد، یک سر موتور توسط بست ستاره ای به یکی از پلیت ها و سر دیگر به پلیت دیگر توسط اندکپ و یاتاقان نصب می گردد.

اندکپ – همانطور که گفته شد، اندکپ طرف دیگر شفت را به یاتاقان متصل می کند. اندکپ همیشه مخالف جهت موتور می باشد و برای سهولت در قرار دادن شفت در دهنه با جدا کردن آن مورد استفاده قرار می گیرد. اندکپ ها یکی از اعضای اصلی در کرکره های برقی می باشند، به طور کلی کرکره دارای دو تکیه گاه می باشد، یکی از این تکیه گاه ها در سمت موتور و دیگری در سمت مقابل می باشد، اندکپ قسمتی از این تکیه گاه را تشکیل داده و باعث سهولت در امر چرخش سیستم میشود، این عضو در انتهای لوله ( محور سیستم ) قرار گرفته و بار کرکره را از یک سو تحمل می کند.

یاتاقان – در اصل یک بلبرینگ می باشد، و به صورت هرزگرد در سیستم قرار می گیرد، لوله اندکپ داخل یاتاقان قرار گرفته و یاتاقان به پلیت متصل می شود.

 بست ستاره ای – جهت مهار موتور بر روی صفحه پلیت از این بست استفاده می شود.

کپس – کپس برای جلوگیری از حرکت خطی تیغه ها بر روی هم استفاده می شوند و حرکت تیغه ها بعد از مونتاژ را کاملا محدود می کنند. کپس ها دارای انواع مختلف می باشند که این تنوع به دلیل تنوع نوع تیغه می باشد. هر تیغه کپس مخصوص به خود را دارد که در شیار داخلی تیغه نصب می گردد. از نظر نوع نگهداری تیغه، کپس ها به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

کپس یک طرفه – فقط حرکت یک تیغه را محدود می کند و در نتیجه بر روی هر تیغه او در هر طرف آن یک کپس نصب می گردد.

کپس دو طرف – هر کپس دو تیغه را نگهداری می کند . بنابراین هر دو تیغه یک کپس نیاز دارند و نکته آخر در این مورد که در هر دو طرف تیغه کپس نصب می گردد.

جا قفلی – بسته به نیاز مشتری در صورتیکه بخواهد کرکره را قفل کند مورد استفاده قرار می گیرد.

مدار فرمان – فرمان باز و بسته شدن کرکره را صادر می کند.

واشر مویی – برای جلوگیری از کشیده شدن تیغه و ریل به یکدیگر جلوگیری از بوجود آمدن سر و صدا و خط افتادن تیغه از واشر مویی استفاده می گردد. واشر مویی درون شیاری که در ریل برای آن تعبیه شده است نصب می گردد.

لاستیک انتهایی – لاستیک انتهایی برای جلوگیری از صدای تیغه انتهایی در هنگام برخورد با زمین و همچنین عایق بندی زیر کرکره برای جلوگیری از عبور هوا و گرد و غبار به داخل محیط مورد استفاده قرار می گیرد.

تیغه انتهایی – آخرین نیغه را اصولا ازین نوع انتخاب می کنه، که همه جهان روی آن جا قفلی را نصب کرد.

مزایای ارزان تعمیر

ارزان ترین قیمت های تعمیر و سرویس

پشتیبانی شبانه روزی

تمام نقاط تهران

تعمیرات ۲۴ ساعته ۷ روز هفته

سابقه کار بسیار در تمام مناطق تهران

اعزام نیرو در کمترین زمان

بهترین قیمت نصب انواع سیستم 

ضمانت کاری کتبی پس از انجام کار

ضمانت چند ساله قطعات نصب شده

سوالات متداول

ارزان تعمیر چیست؟
چگونه به ارزان تعمیر اعتماد کنم؟
چگونه درخواست خدمات کنم؟
ارزان تعمیر در چه استان هایی فعالیت دارد؟
ساعات خدمات رسانی ارزان تعمیر چگونه است ؟
آیا تعمیرات ارزان تعمیر دارای ضمانت است؟
آیا قطعات تعویض شده توسط ارزان تعمیر دارای ضمانت می بلشد؟
در ارزان تعمیر تا چه میزان به حقوق مشتری توجه می شود ؟
آیا برای بازدید نصب هزینه ای باید پرداخت کرد؟
از کجا بفهمیم هزینه تعمیرات و نصب چقدر می شود؟

لیست قیمت اران تعمیر

 

خدمات درب اتوماتیک – تعمیر درب اتوماتیک – تعمیر درب پارکینگ – تعمیر جک درب پارکینگ غرب تهران – تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – تعمیر کرکره برقی – تعمیر درب ریموتی – نصب و تعمیر درب اتوماتیک – تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای – تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای – تعمیر درب ریموت پارکینگ – تعمیر درب شیشه ای – خرابی درب اتوماتیک – تعمیرکار درب اتوماتیک – تعمیرکار درب پارکینگ – نصب درب اتوماتیک – نصب درب اتوماتیک پارکینگ – نصب درب شیشه ای اتوماتیک – لیست قیمت درب اتوماتیک – قیمت درب اتوماتیک شیشه ای – قیمت درب اتوماتیک پارکینگ – لیست قیمت کرکره برقی – قیمت درب اتوماتیک کرکره ای – کرکره برقی شرق تهران – تعمیر کرکره برقی شرق تهران – عیب یابی درب اتوماتیک – تعمیر کرکره برقی غرب تهران – تعمیرات کرکره مغازه – تعمیرات کرکره برقی شبانه روزی – تعمیر کرکره برقی تهران – تعمیر موتور کرکره برقی – تعمیر جک پارکینگ – عیب یابی جک پارکینگ – عیب یابی درب اتوماتیک – تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ – عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای – عیب یابی جک درب پارکینگ – نصاب جک پارکینگ – نصب جک درب پارکینگ – قیمت تعمیر جک درب پارکینگ

 درب برقی نایس NICE درب برقی پروتکو PROTECO – درب برقی زومر SOMMER – درب برقی فادینی FADINI – درب برقی کامه CAME – درب برقی کوچی CUCCI – درب برقی فک FAAC – درب برقی محک MAHAK درب برقی لایف LIFE – درب برقی لیفتمستر LIFTMASTER –  درب برقی بنینکا BENINCA – درب برقی دیا DEA – درب برقی تا او TAU – درب برقی سوپر جک درب برقی ولوو VOLVO – درب برقی سها SOHA – درب برقی ویتو V2 – درب برقی جی بی دی GIBIDI – درب برقی بتا BETA – درب برقی بی اف تی BFT ‎موتور کرکره ساید ارال URAL  – موتور کرکره ساید بارزانته BARZANTE – موتور کرکره ساید کوییکو QUIKO – موتور کرکره ساید تیونی TIUNY– موتور کرکره توبولار ای سی ام ACM – موتور کرکره توبولار ارال URAL – موتور کرکره توبولار کوییکو QUIKO – موتور کرکره تیوبلار هافمن HOFMAN – موتور کرکره توبولار دویا DOOYA – موتور کرکره توبولار بارزانته BARZANTE – موتور کرکره توبولار اسمارت SMART – موتور کرکره توبولار توربو TURBO – موتور کرکره سانترال کب CAB – موتور کرکره سانترال ای سی ام ACM – موتور کرکره سانترال کوییکو QUIKO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس 24 ساعته
error: