خانه / مقاله ها / درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک ۲ لنگه و تک لنگه بازویی

درب اتوماتیک ۲ لنگه بازویی

درب اتوماتیک  – ساختار این نوع درب ها این است که  دولنگه درب درکنار هم قرار گرفته و باز شدن این دولنگه درب  فضای لازم برای تردد وسایل نقلیه را فراهم می شازند. درب اتوماتیک دولنگه درایران بیشترین طرفدار را دارد و می توان گفت بیش از ۷۰ درصد درب های اتوماتیکی  که در ایران وجود دارد از این نوع است. همچنین می توان گفت که بیشترین استفاده از این نوع درب ها نیز در خاورمیانه می باشد.

انعطاف پذیری این نوع درب ها برای استفاده در ساختمان ها با نیازهای گوناگون نیز مناسب است و این نوع درب ها را می توان در ساختمان هایی که حیاط دار هستند نصب نمود. فضای مورد نیاز برای باز و بسته شدن این درب نسبت به سایر گونه ها کمی زیاد است و به اندازه طول هرلنگه درب باید شعاع داخلی آن را آزاد گذاشت تا فضا برای باز و بسته شدن داشته باشد. درب بازکن های مناسب این گونه درب ها نیز متنوع هستند که براساس نیاز به دوگونه بازویی و زیر سطحی تقسیم بندی می شوند. زاویه بازشدن این سیستم ها اتوماتیک را می توان از ۰ تا ۱۸۰ درجه تعیین نمود  اما به طور معمول درب های بازویی شفتی و ماردونی توانایی این را دارند که تا  ۱۱۰ درجه درب را باز شوند.

درب اتوماتیک تک لنگه بازویی

درب اتوماتیک – همانطور که از اسمش پیداست از یک لنگه درب تشکیل شده که به یک طرف راست و چپ باز می شود. این نوع درب ها در مکان هایی به کار می رود که ما از یک سمت به فضای زیادی نیاز داریم . مثلا منازلی که در طبقه هم کف و زیر زمین پارکینگ دارند بیشترین استفاده را از این نوع درب ها می کنند. درب های تک لنگه یک فضای ۹۰ درجه ای را کاملا باز نموده و امکان دور گرفتن اتومبیل را در مسیر در پارکینگ راحت تر می کند.

این نوع درب ها را می توان در ساختمان های مسقف و یا حیاط دار نصب کرد اما از نظر فنی بهتر است در ساختمان هایی که درب پارکینگ زیر واحد ساختمان است نصب نشود چون به دلیل طول این درب که معمولا از دو نیم متر فراتر است احتمالا در بسته شدن نهایی کمی صدا دارد اما به غیر از احتمال ایجاد صدا در بسته شدن معایب دیگری نیز وجود دارد که بزرگترین آن فضای زیاد چرخش درب برای باز و بسته شدن است.

سیستم های اتوماتیک این نوع درب ها باید از بازوهای الکترومکانیکی و یا هیدرولیکی باشد که هم قدرت بالایی داشته باشد و هم طول شفت جک بلندی داشته باشد. اکثر کمپانی های سازنده درب اتوماتیک برای این نوع درب ها جک های بازویی بلند و خاصی طراحی نموده اند که کارایی خوبی داشته باشد . این نکته را نیز باید اضافه کرد که استفاده از قفل مغناطیسی در درب های اتوماتیک تک لنگه الزامی است و در صورت نبود آن احتمال خطر باز شدن درب براثرا فشار مخالف بالاست.

درب اتوماتیک

تجهیزات سیستم درب بازکن بازویی دولنگه و تک لنگه

موتور الکتریکی

قسمت مکانیکی یا گیربکس

مرکز کنترل یا تابلو فرمان (برد الکترونیکی)

تجهیزات ایمنی

سوییچ های باز و بسته کردن دستی

ریموت کنترل

میکرو سوییچ

پایه درب برقی

قفل برقی 

قفل مکانیکی 

درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

 

موتور الکتریکی

درب اتوماتیک – اکثر مواقع برای ساخت سیستم اتوماتیک درب بازکن از موتور تک فاز استفاده می کنند، این موتورها دارای قابلیت چپگرد و راستگرد می باشند، به همین دلیل برای ساخت موتورهای تک فاز دو سیم پیچ مثل هم قرار می دهند. در ساخت این سیتم ۴ سیم از موتور خارج می گردد که یک سیم به عنوان سیم ارت، دو سیم به دو سر خازن وصل می شوند و سیم آخر سیم مشترک می باشد. همه سیم های استفاده شده در موتور به ترمینال مدار الکترونیکی متصل می شوند. در ساخت سیستم درب اتوماتیک دو لنگه از دو موتور مثل هم استفاده می کنند و در سیستم درب اتوماتیک تک لنگه از یک موتور استفاده می کنند.

درب اتوماتیک 

قسمت مکانیکی یا گیربکس : به خاطر کافی نبودن قدرت موتور سیستم درب اتوماتیک تک فاز برای باز و بسته کردن درب ، توسط  سیستم مکانیکی درب اتوماتیک به نام جعبه دنده ( گیربکس ) نیروی آن را افزایش می دهد. 

مرکز کنترل یا تابلو فرمان (برد الکترونیکی)

برد های الکترونیکی سیستم درب اتوماتیک دو نوع هستند

برد های آنالوگ

برد های دیجیتال

درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

 

برد سیستم درب بازکن اتوماتیک برای کنترل و تنظیم کردن زمان حرکت درب استفاده می شود و محل نصب  این برد ها  در سیستم های درب اتوماتیک مختلف می باشد. برد سیستم درب اتوماتیک ریلی روی دستگاه اصلی متصل می شود و در سیستم درب اتوماتیک بازویی درون تبلو جدا نصب می شود.  

معمولا برای این منظور از تجهیزات زیر استفاده می شود:

سنسور مادون قرمز (چشمی)

درب اتوماتیک – سنسور های مادون قرمز (چشمی) دارای دو قسمت می باشد  گیرنده و فرستنده.  در سیستم درب اتوماتیک دولنگه و تک لنگه سنسورهای مادون قرمز (چشمی ها) روبروی هم نصب می شوند.

 

درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

درب اتوماتیک 

لامپ چشمک زن (فلاشر)

درب اتوماتیک – لامپ چشمک زن (فلاشر) – این لامپ در گوشه  بالای درب اتوماتیک متصل می گردد و زمانی که در شروع به باز شده و بسته شدن می کنند لامپ چشمک زن (فلاشر) شروع به چشمک زدن می کند. لامپ چشمک (فلاشر) دارای انواع مختلفی می باشد و کاور های رنگی مختلفی دارند مانند زرد و قرمز.

درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

 

ریموت کنترل

درب اتوماتیک – برای کنترل کردن درب یا همان باز و بسته کردن درب اتوماتیک از ریموت کنترل استفاده می شود. ریموت کنترل ها دارای تعدادی دکمه می باشند که می توان با توجه به نوع برد سیستم برای هر دکمه وظیفه ای را مشخص کرد مانند باز و بسته کردن درب.

درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

مزایای ارزان تعمیر

ارزان ترین قیمت های تعمیر و سرویس

پشتیبانی شبانه روزی

تمام نقاط تهران

تعمیرات ۲۴ ساعته ۷ روز هفته

سابقه کار بسیار در تمام مناطق تهران

اعزام نیرو در کمترین زمان

بهترین قیمت نصب انواع سیستم 

ضمانت کاری کتبی پس از انجام کار

ضمانت چند ساله قطعات نصب شده

درباره ارزان تعمیر

گروه فنی مهندسی ارزان تعمیر بیش از ۱۰ سال است در خدمات درب اتوماتیک در استان تهران فعالیت دارد. ما با همراهی نیروی انسانی متخصص در تمام مناطق تهران خدمات خود را ارائه می دهیم.

تعمیر درب اتوماتیک 1030x702 - درب اتوماتیک

سوالات متداول

ارزان تعمیر چیست؟

درب اتوماتیک

۳٫۸ (۷۵%) ۴ رای[شما]چگونه به ارزان تعمیر اعتماد کنم؟

درب اتوماتیک

۳٫۸ (۷۵%) ۴ رای[شما]چگونه درخواست خدمات کنم؟

درب اتوماتیک

۳٫۸ (۷۵%) ۴ رای[شما]ارزان تعمیر در چه استان هایی فعالیت دارد؟

درب اتوماتیک

۳٫۸ (۷۵%) ۴ رای[شما]ساعات خدمات رسانی ارزان تعمیر چگونه است ؟

درب اتوماتیک

۳٫۸ (۷۵%) ۴ رای[شما]آیا تعمیرات ارزان تعمیر دارای ضمانت است؟

درب اتوماتیک

۳٫۸ (۷۵%) ۴ رای[شما]آیا قطعات تعویض شده توسط ارزان تعمیر دارای ضمانت می باشد؟

درب اتوماتیک

۳٫۸ (۷۵%) ۴ رای[شما]در ارزان تعمیر تا چه میزان به حقوق مشتری توجه می شود ؟

درب اتوماتیک

۳٫۸ (۷۵%) ۴ رای[شما]آیا برای بازدید نصب هزینه ای باید پرداخت کرد؟

درب اتوماتیک

۳٫۸ (۷۵%) ۴ رای[شما]از کجا بفهمیم هزینه تعمیرات و نصب چقدر می شود؟

درب اتوماتیک

۳٫۸ (۷۵%) ۴ رای[شما]لیست قیمت اران تعمیر

 

درب اتوماتیک – دربهای اتوماتیک – تعمیرات درب پارکینگ

 درب برقی نایس NICE درب برقی پروتکو PROTECO – درب برقی زومر SOMMER – درب برقی فادینی FADINI – درب برقی کامه CAME – درب برقی کوچی CUCCI – درب برقی فک FAAC – درب برقی محک MAHAK درب برقی لایف LIFE – درب برقی لیفتمستر LIFTMASTER –  درب برقی بنینکا BENINCA – درب برقی دیا DEA – درب برقی تا او TAU – درب برقی سوپر جک درب برقی ولوو VOLVO – درب برقی سها SOHA – درب برقی ویتو V2 – درب برقی جی بی دی GIBIDI – درب برقی بتا BETA – درب برقی بی اف تی BFT ‎موتور کرکره ساید ارال URAL  – موتور کرکره ساید بارزانته BARZANTE – موتور کرکره ساید کوییکو QUIKO – موتور کرکره ساید تیونی TIUNY– موتور کرکره توبولار ای سی ام ACM – موتور کرکره توبولار ارال URAL – موتور کرکره توبولار کوییکو QUIKO – موتور کرکره تیوبلار هافمن HOFMAN – موتور کرکره توبولار دویا DOOYA – موتور کرکره توبولار بارزانته BARZANTE – موتور کرکره توبولار اسمارت SMART – موتور کرکره توبولار توربو TURBO – موتور کرکره سانترال کب CAB – موتور کرکره سانترال ای سی ام ACM – موتور کرکره سانترال کوییکو QUIKO

درب اتوماتیک
۳٫۸ (۷۵%) ۴ رای[شما]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس 24 ساعته
error:
ارزان تعمیر