درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – تعمیر جک درب پارکینگ شرق تهران – تعمیر درب ریموت پارکینگ شرق تهران

درب های اتوماتیک 2 لنگه و تک لنگه بازویی

درب اتوماتیک 2 لنگه بازویی

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران – تعمیر جک درب پارکینگ شرق تهران – تعمیر درب ریموت پارکینگ شرق تهران

ساختار این نوع درب ها این است که  دولنگه درب درکنار هم قرار گرفته و باز شدن این دولنگه درب  فضای لازم برای تردد وسایل نقلیه را فراهم می شازند. درب اتوماتیک دولنگه درایران بیشترین طرفدار را دارد و می توان گفت بیش از 70 درصد درب های اتوماتیکی  که در ایران وجود دارد از این نوع است. همچنین می توان گفت که بیشترین استفاده از این نوع درب ها نیز در خاورمیانه می باشد.

انعطاف پذیری این نوع درب ها برای استفاده در ساختمان ها با نیازهای گوناگون نیز مناسب است و این نوع درب ها را می توان در ساختمان هایی که حیاط دار هستند نصب نمود. فضای مورد نیاز برای باز و بسته شدن این درب نسبت به سایر گونه ها کمی زیاد است و به اندازه طول هرلنگه درب باید شعاع داخلی آن را آزاد گذاشت تا فضا برای باز و بسته شدن داشته باشد. درب بازکن های مناسب این گونه درب ها نیز متنوع هستند که براساس نیاز به دوگونه بازویی و زیر سطحی تقسیم بندی می شوند. زاویه بازشدن این سیستم ها اتوماتیک را می توان از 0 تا 180 درجه تعیین نمود  اما به طور معمول درب های بازویی شفتی و ماردونی توانایی این را دارند که تا  110 درجه درب را باز شوند.

درب اتوماتیک تک لنگه بازویی

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

همانطور که از اسمش پیداست از یک لنگه درب تشکیل شده که به یک طرف راست و چپ باز می شود. این نوع درب ها در مکان هایی به کار می رود که ما از یک سمت به فضای زیادی نیاز داریم . مثلا منازلی که در طبقه هم کف و زیر زمین پارکینگ دارند بیشترین استفاده را از این نوع درب ها می کنند. درب های تک لنگه یک فضای 90 درجه ای را کاملا باز نموده و امکان دور گرفتن اتومبیل را در مسیر در پارکینگ راحت تر می کند.

این نوع درب ها را می توان در ساختمان های مسقف و یا حیاط دار نصب کرد اما از نظر فنی بهتر است در ساختمان هایی که درب پارکینگ زیر واحد ساختمان است نصب نشود چون به دلیل طول این درب که معمولا از دو نیم متر فراتر است احتمالا در بسته شدن نهایی کمی صدا دارد اما به غیر از احتمال ایجاد صدا در بسته شدن معایب دیگری نیز وجود دارد که بزرگترین آن فضای زیاد چرخش درب برای باز و بسته شدن است.

تعمیر جک درب پارکینگ شرق تهران

سیستم های اتوماتیک این نوع درب ها باید از بازوهای الکترومکانیکی و یا هیدرولیکی باشد که هم قدرت بالایی داشته باشد و هم طول شفت جک بلندی داشته باشد. اکثر کمپانی های سازنده درب اتوماتیک برای این نوع درب ها جک های بازویی بلند و خاصی طراحی نموده اند که کارایی خوبی داشته باشد . این نکته را نیز باید اضافه کرد که استفاده از قفل مغناطیسی در درب های اتوماتیک تک لنگه الزامی است و در صورت نبود آن احتمال خطر باز شدن درب براثرا فشار مخالف بالاست.

تجهیزات سیستم درب بازکن بازویی دولنگه و تک لنگه

موتور الکتریکی

قسمت مکانیکی یا گیربکس

مرکز کنترل یا تابلو فرمان (برد الکترونیکی)

تجهیزات ایمنی

سوییچ های باز و بسته کردن دستی

ریموت کنترل

میکرو سوییچ

پایه درب برقی

قفل برقی 

قفل مکانیکی

11 compressed 300x225 - درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

موتور الکتریکی

تعمیر درب ریموت پارکینگ شرق تهران

اکثر مواقع برای ساخت سیستم اتوماتیک درب بازکن از موتور تک فاز استفاده می کنند، این موتورها دارای قابلیت چپگرد و راستگرد می باشند، به همین دلیل برای ساخت موتورهای تک فاز دو سیم پیچ مثل هم قرار می دهند. در ساخت این سیتم 4 سیم از موتور خارج می گردد که یک سیم به عنوان سیم ارت، دو سیم به دو سر خازن وصل می شوند و سیم آخر سیم مشترک می باشد. همه سیم های استفاده شده در موتور به ترمینال مدار الکترونیکی متصل می شوند. در ساخت سیستم درب اتوماتیک دو لنگه از دو موتور مثل هم استفاده می کنند و در سیستم درب اتوماتیک تک لنگه از یک موتور استفاده می کنند.

درب اتوماتیک 

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

قسمت مکانیکی یا گیربکس : به خاطر کافی نبودن قدرت موتور سیستم درب اتوماتیک تک فاز برای باز و بسته کردن درب ، توسط  سیستم مکانیکی درب اتوماتیک به نام جعبه دنده ( گیربکس ) نیروی آن را افزایش می دهد. 

مرکز کنترل یا تابلو فرمان (برد الکترونیکی)

برد های الکترونیکی سیستم دو نوع هستند:

برد های آنالوگ

برد های دیجیتال

33 compressed 300x231 - درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

 

تعمیر جک درب پارکینگ شرق تهران

برد سیستم درب بازکن اتوماتیک برای کنترل و تنظیم کردن زمان حرکت درب استفاده می شود و محل نصب  این برد ها  در سیستم های درب اتوماتیک مختلف می باشد. برد سیستم ریلی روی دستگاه اصلی متصل می شود و در سیستم درب اتوماتیک بازویی درون تبلو جدا نصب می شود.  

معمولا برای این منظور از تجهیزات زیر استفاده می شود:

سنسور مادون قرمز (چشمی)

تعمیر درب ریموت پارکینگ شرق تهران

سنسور های مادون قرمز (چشمی) دارای دو قسمت می باشد  گیرنده و فرستنده.  در سیستم درب اتوماتیک دولنگه و تک لنگه سنسورهای مادون قرمز (چشمی ها) روبروی هم نصب می شوند.

 

6 compressed 300x218 - درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

درب اتوماتیک 

لامپ چشمک زن (فلاشر)

تعمیر درب اتوماتیک شرق تهران

لامپ چشمک زن (فلاشر) – این لامپ در گوشه  بالای درب متصل می گردد و زمانی که در شروع به باز شده و بسته شدن می کنند لامپ چشمک زن (فلاشر) شروع به چشمک زدن می کند. لامپ چشمک (فلاشر) دارای انواع مختلفی می باشد و کاور های رنگی مختلفی دارند مانند زرد و قرمز.

4 compressed 300x242 - درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

ریموت کنترل

تعمیر جک درب پارکینگ شرق تهران

برای کنترل کردن درب یا همان باز و بسته کردن از ریموت کنترل استفاده می شود. ریموت کنترل ها دارای تعدادی دکمه می باشند که می توان با توجه به نوع برد سیستم برای هر دکمه وظیفه ای را مشخص کرد مانند باز و بسته کردن درب.

12 compressed 300x169 - درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس 24 ساعته
error: